Vengrijos vyriausybė ukrainiečiams grąžino tik šarvuotus automobilius Finansai Investuotojams Pasaulis Verslas ir rinkos 2026-03-132026-03-13 www.verslaspolitika.lt Vengrijos vyriausybė, anksčiau nusprendusi pasilaikyti „Oschadbank“ pinigus ir auksą, kurie buvo konfiskuoti per Ukrainos inkasatorių automobilių sulaikymą šalies teritorijoje, dabar grąžino šarvuotus automobilius, skelbia agentūra „Ukrinform“. Vengrijoje sulaikyti „Oschadbank“ priklausantys šarvuoti pinigų pervežimo automobiliai ketvirtadienį buvo grąžinti Ukrainos diplomatams ir banko atstovams, bet juose buvę pinigai ir auksas tebėra Vengrijos žinioje. Remiantis „Ukrinform“ cituotu „Oschadbank“ pareiškimu „Facebook“ tinkle, transporto priemonės kartu su kai kuriais septynių grynųjų pinigų surinkimo komandos narių asmeniniais daiktais buvo grąžintos Vengrijos nacionalinės mokesčių ir muitų administracijos (NAV). Turto grąžinimą, skelbiama, palengvino Ukrainos užsienio reikalų ministerija, Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir Ukrainos ambasada Vengrijoje. Gavę transporto priemones, „Oschadbank“ atstovai pastebėjo daugybę įrangos pažeidimų. Banko teisininkai vietoje užfiksavo visus defektus. Anot pranešimo, visas pažeidimų mastas bus įvertintas po to, kai transporto priemonės bus pargabentos atgal į Ukrainą. Tačiau pinigai ir vertybės – 40 mln. JAV dolerių, 35 mln. eurų ir 9 kg banko aukso – tebėra neteisėtai sulaikyti Vengrijoje, teigia bankas. „Oschadbank“ pareiškė, kad toliau gins savo teises pagal anksčiau paskelbtą teisinę strategiją. „Bankas tvirtina, kad transportavimas buvo atliktas teisėtai, laikantis tarptautinės teisės, ir kad jis turi teisėtą teisę į konfiskuotus pinigus ir vertybes“, – teigiama pareiškime. Vengrijos vyriausybė, anksčiau nusprendusi pasilaikyti „Oschadbank“ pinigus ir auksą, kurie buvo konfiskuoti per Ukrainos inkasatorių automobilių sulaikymą šalies teritorijoje, dabar grąžino šarvuotus automobilius, Share on Facebook Share Share on TwitterTweet Share on Pinterest Share Share on LinkedIn Share Share on Digg Share