Jūs esate
Pagrindinis > Finansai > Ukrainos valstybinio taupomojo banko darbuotojai per Vengriją gabeno 40 mln. JAV dolerių ir devynis kilogramus aukso

Ukrainos valstybinio taupomojo banko darbuotojai per Vengriją gabeno 40 mln. JAV dolerių ir devynis kilogramus aukso

www.verslaspolitika.lt

Septyni Vengrijos valdžios institucijų sulaikyti vieno Ukrainos banko darbuotojai jau paleisti ir grįžo į Ukrainą, pranešė Kyjivo užsienio reikalų ministras.

Ukraina „sugebėjo pasirūpinti, kad septyni Budapešte sulaikyti Ukrainos piliečiai būtų išlaisvinti. Jie jau saugiai kirto Ukrainos sieną“, – platformoje „X“ rašė Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha.

Kovo šeštosios naktį Ukrainos užsienio reikalų ministras pranešė, jog Vengrijos valdžios institucijos Budapešte paėmė įkaitais septynis Ukrainos piliečius – banko „Oščadbank“ darbuotojus – ir pasisavino jų gabentus pinigus.

Jo teigimu, visi septyni banko darbuotojai dviem banko „Oščadbank“ automobiliais pervežinėjo valiutą iš Austrijos ir Ukrainos ir atgal – tai yra įprastinė tarpusavyje bendradarbiaujančių valstybinių bankų veiklos dalis.

Ukrainos valstybinis taupomasis bankas, arba „Oščadbank“, pranešė, kad jo darbuotojai sulaikymo metu gabeno 40 mln. JAV dolerių ir devynis kilogramus aukso.

„Kalbame apie tai, kad Vengrija paėmė įkaitų ir pavogė pinigus“, – pridūrė A. Sybiha ir taip pat nurodė, kad tai yra „valstybinis terorizmas ir reketas“.

Ukrainos užsienio reikalų ministras Andrijus Sybiha. AP nuotrauka.

Parašykite komentarą

Top