Seimas panaikino buvusio Lietuvos premjero teisinę neliečiamybę Pasaulis Politika Valdžia 2026-05-072026-05-07 www.verslaspolitika.lt Seimas ketvirtadienį panaikino buvusio premjero ir buvusio Socialdemokratų partijos pirmininko Gintauto Palucko teisinę neliečiamybę. Iš viso balsavime dėl G. Palucko neliečiamybės naikinimo dalyvavo 98 iš 141 Seimo nario. Už tai, kad buvusio premjero neliečiamybė būtų panaikinta, balsavo 93 parlamentarai. Prieš tai, kaip ir žadėjo, balsavo „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis bei „demokratų“ atstovas Dainius Varnas. Tiesa, pastarasis vėliau patikslino, kad įvyko klaida ir jis neketino balsuoti prieš. Dar trys Seimo nariai, visi iš „Nemuno aušros“ frakcijos, balsavime susilaikė. Šie Seimo nariai – Lina Šukytė-Korsakė, Saulius Bucevičius ir Kęstutis Bilius. Seimo salėje Gintautui Paluckui, kaip ir kitiems politikams tokioje situacijoje, buvo leista pasisakyti. Jo kalba buvo trumpa: politikas dar kartą paprašė Seimo naikinti jo neliečiamybę ir leisti dalyvauti teisiniame procese. „Aš, matyt, kaip ir dauguma Lietuvos žmonių, labai mėgstu skaičiuoti svetimus pinigus. Bet ateinantį laikotarpį, atrodo, reikės skaičiuoti savus ir dar ne vienam, o su prokuroru. Šis reikalas, šis šokis, šis tango šokamas dviese, todėl Seimo pagalbos man tikrai nereikės. Ačiū, mieli kolegos“, – trumpai į parlamentarus kreipėsi G. Paluckas. lrt.lt nuotr. Share on Facebook Share Share on TwitterTweet Share on Pinterest Share Share on LinkedIn Share Share on Digg Share